Halı Yıkamacı Çayyolu

Temizlik Yardımcınız Çayyolu Halı Yıkama
Ankara’nın tüm semtlerine ve Çayyolu semtine halı, koltuk, yatak, çekyat, yorgan, battaniye, perde yıkama ve overlok hizmetleri veren Çayyolu Halı Yıkama en uygun fiyatları ve en kaliteli hizmetleri siz değerli Ankaralılarla buluşturmaktadır.
Birçok halı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ipek karışımlı halılardır. İpek halılar hakkında bilgilerimize göz atmadan halı almamanızı tavsiye etmekteyiz. Halı seçerken ilk olarak hav yüksekliğine dikkat etmemiz gerekmektedir. Peki, hav yüksekliği nedir? Halının oluşmasını sağlayan iplerin yüksekliğidir. Yani bir nevi kalınlığıdır diyebiliriz. Hav yüksekliğini üçe ayırabiliriz. İlk grup 6 mm, ikinci grup 6 ile 12 mm arası ve üçüncü grup olarak 12 milimetrenin üstü hav yüksekliğine sahip halılar olarak gruplandırabiliriz.
 İpek halılarda ortalama olarak 10 mm hav yüksekliği kullanılır. 10 mm altındaki hav yapılı ipek halılarda kullanım aşamasındaki yumuşaklık pek kaliteli olmayabilir ve darbelere dayanırlık gücü düşebilir. İpek halıları sık sık süpürmeliyiz ve bu süpürme işlemi havların yatış yönüne doğru olmalıdır. İpek halılarınıza süpürmeden başka hiçbir silkeleme, sert bir şey ile çarpma işlemi uygulamamalısınız. Bu tür sert işlemler halınızın dokusuna zarar verebilir. Kalıcı zararlara neden olabilir. Herhangi bir sıvı teması durumunda ise en kısa zamanda kuru bir bez veya kurutucu bir aparat yardımı ile ıslanması engellenmelidir. Lekelenme durumunda ise lekenin üzerine baskı yapmadan üzerinden hafifçe silinmesi gerekmektedir. Bu silme işlemini hav yönünde hafifçe uygulamalısınız. Aksi takdirde lekeye sebep olan madde ürünün içerisine işleyip kalıcı hale gelebilir. Bu şekilde kalıcı hale gelen lekeler ise özel leke çıkarıcı işlemler uygulansa dahi kalabilmektedir. Halınıza hiçbir kimyasal kullanmamalısınız. Firmamız ipek halılara özel yapısına, doku ve rengine zarar vermeyecek şekilde özel üretimli deterjan ve solüsyonlar ile yıkama yapmakta ve durulama yapmaktadır. İpek halıları direk olarak gün ışığı alan alanlarda kullanmamalısınız. Direk gün ışığı halının rengine, dokusuna zarar verebilmektedir. İpek halıların nemden özellikle korunması gerekir. Nemli ortamlarda kullanılmamalı ve depolama durumunda ise poşet veya havasız bir alanda saklanmamalıdır. İpek yapılı halınızda ilmek veya iplik çıkması olur ise çekmemelisiniz, çekmeniz halının sökülmesine neden olabilir. Bir makas veya bıçak yardımı ile kesebilirsiniz veya uzmanlardan yardım alabilirsiniz.
Çayyolu Halı Yıkama olarak firmamız 7 gün boyunca ve günde 10 saat tüm soru ve sorunlarınıza çözüm ortalığı olmak için iletişim numaraları ve whatsapp uygulaması üzerinden kıymetli Ankaralılara temizlik hizmeti sunmaktadır. Sağlıklı Günler Dileriz.
Çayyolu Halı Yıkama Facebook SayfasıÇayyolu Halı Yıkama Twitter SayfasıÇayyolu Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK